Kamila Majewska – urodzona w 1991 roku, mieszkanka Legnicy. Pisać zaczęła w podstawówce. Od niedawna szczęśliwa żona i matka ponadrocznej córeczki.  Miłośniczka zwierząt, właścicielka pociesznej suczki o imieniu Coco.  Przez wiele lat pomagała jako wolontariuszka w fundacji „Stacyjka Maltusia”. 

Wolny czas spędza w stajni, ucząc się od koni cierpliwości i pokory. Uwielbia odkrywać piękne miejsca na Dolnym Śląsku, a wędrówki po mało uczęszczanych szlakach pozwalają jej się wyciszyć i pozbierać myśli. Powieść „Za zielonymi drzwiami” jest jej debiutem literackim, jednak jak twierdzi, głowę ma pełną pomysłów na kolejne opowieści. 

Premiera „Za zielonymi drzwiami” już w styczniu 2022

Bogactwo, kariera, wielkie miasto i wygodne życie – czy może cicha prowincja, gdzie życie toczy się wolniej?

Ania, szefowa działu reklamy w dużej firmie, dowiaduje się o spadku, który pozostawił jej szef i przyjaciel, Kazimierz. Bohaterka ma wybór: przejęcie ważnego stanowiska i udziałów w firmie albo odziedziczenie tajemniczego gospodarstwa. Anna musi podjąć trudną dla siebie decyzję. Do tej pory stawiała na karierę, a sama myśl o mieszkaniu na wsi przyprawiała ją o mdłości. 

Ale może warto sprawdzić, co kryje się za zielonymi drzwiami domu, który miałaby odziedziczyć?

Czy Anna odważy się postawić wszystko na jedną kartę i rozpocznie nowe życie, z dala od personalnych rozgrywek korporacji, w której czuła się tak dobrze? Czy posłucha rad mężczyzny, z którym ma romans – może raczej podejmie wyzwanie, jakie rzuca jej los i odważy się przejąć odrestaurowaną stodołę, mały domek, stajnię i dużą połać ziemi? A może za zielonymi drzwiami kryje się coś jeszcze?

Może… prawdziwa miłość?  

„Za zielonymi drzwiami” Kamili Majewskiej to pełna oryginalnych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść o trudnych wyborach i życiowych rozterkach. Powieść, która pokazuje, jak bardzo los może być przewrotny.

 

  

Fragment:

– Co to? – Popatrzył na mnie zdziwiony i posłał mi szelmowski uśmiech. – Dajesz mi klucze od swojego mieszkania? To spory krok dla nas, cieszy mnie twoja decyzja…

– Zwariowałeś? – prychnęłam. 

Darek spojrzał na mnie spode łba, a ja zganiłam się w myślach za mój brak taktu. Szybko dodałam: 

– Przepraszam. Oczywiście, na tę decyzję przyjdzie czas. Ale to jest to.

– To… To znaczy co? Nie rozumiem. To jakaś zagadka? Mieliśmy porozmawiać o tym tajemniczym spadku, a ty dalej trzymasz mnie w niepewności. Nie chcesz mówić, to nie mów. – W jego głosie słychać było poirytowanie. 

Ja też denerwowałam się coraz bardziej. Myślałam, że jest bardziej błyskotliwy.

– TO jest ten spadek – powiedziałam powoli i opróżniłam kieliszek. Podsunęłam go Darkowi. Na szczęście tym razem dobrze odczytał moje intencje i uzupełnił go nową porcją wina. 

– Nie rozumiem. Dostałaś jakieś mieszkanie? Dom? To ekstra! – zawołał z podnieceniem, gdy przetrawił tę informację.

– Nie do końca.